Miks snus on kahjulik? Terviseriskid

snus

Snusi keemilised osad

Miks snus sisaldab mitmeid keemilisi koostisosi, mis võivad olla tervisele kahjulikud. Siin on lühike ülevaade mõnedest neist koostisosadest.

Nikotiin

Nikotiin on peamine aine, mis teeb snusist sõltuvust tekitava. See aine suurendab südame löögisagedust ja vererõhku ning võib põhjustada ka kõhuärritust ja oksendamist. Lisaks on nikotiinil ka negatiivne mõju aju arengule, eriti noortel.

Tõrv

Tõrv on aine, mis tekib siis, kui tubakas põleb. See on kantserogeenne aine, mis võib põhjustada kopsuvähki ja teisi terviseprobleeme. Snusis on tõrva vähem kui sigaretisuitsus, kuid see on siiski olemas.

Süsinikmonooksiid

Süsinikmonooksiid tekib siis, kui tubakas põleb ja on samuti kantserogeenne aine. See võib põhjustada hingamisprobleeme ja südamehaigusi.

Metallid

Snus võib sisaldada ka erinevaid metalle, nagu plii, elavhõbe ja kroom. Need metallid võivad olla tervisele kahjulikud, eriti kui neid tarbitakse suurtes kogustes.

Muud kahjulikud ained

Lisaks ülalmainitud koostisosadele võib snus sisaldada muid kahjulikke lisandeid, nagu formaliin, atsetoon ja benseen. Need ained võivad põhjustada erinevaid terviseprobleeme, sealhulgas vähki.

Kokkuvõttes võib öelda, et snus sisaldab mitmeid keemilisi koostisosi, mis võivad olla tervisele kahjulikud. Seetõttu on oluline olla teadlik nende koostisosade olemasolust ja nende võimalikest mõjudest tervisele.